تفاوت گیربکس تیلر های زنجیری با تیلر های چرخ دنده ای

کتابچه راهنمای تیلر کولتیواتورهای بنزینی
۱۹ شهریور, ۱۳۹۵
تفاوت علفزن دو زمانه و چهار زمانه
۳ مهر, ۱۳۹۵
نمایش همه

تفاوت گیربکس تیلر های زنجیری با تیلر های چرخ دنده ای

تفاوت گیربکس زنجیری با چرخ دنده ای

 

تیلر کولتیواتور های وارداتی موجود در بازار کار و عرضه شده در کشورمان از لحاظ انتقال قدرت  به  ۳   گروه  اصلی تقسیم  می شوند .

 

۱- گیربکس های زنجیری :  در  این نوع از  گیربکس ها  برای انتقال قدرت موتور از تسمه و پولی استفاده شده و انتقال نیرو با چرخدنده و زنجیر داخل قاب محافظ صورت میگیرد.

در این مدل از گیربکس ها به دلیل نبودن چرخ دنده امکان تعویض دنده وجود ندارد. و فقط بادسته  کلاج جلو و کلاج عقب و سفتی تسمه حرکت ان انجام می شود.

مشکل عمده این نوع از گیر بکس ها  پار شدن زنجیر به دلیل عدم تناسب سرعت موتور و محور میباشد . زیرا فشار شخم زنی مستقیما روی زنجیر و تسمه ها اعمال میشود . و اکثر این گیربکس ها قابل تعمیر نیستند.

(برگشت نیروی عکس العمل درگیری تیغه ها با خاک است که به موتور برگشته و راندمان کار پایین آمده و موتورها زود از بین می روند .)

مشکل دیگر گرد بودن شافت محور ولقی روی شافت و محور خصوصاً در زمان کار با این دستگاه محور ها به مرور از ناحیه سوراخ اتصال شافت و محور ضعیف شده وباعث خرابی و گهگاه بریدن شافت می شوند

به دلیل طراحی ساده گیربکس امکان استفاده از موتورهای موجود در بازار برای این نوع از تیلر ها وجود ندارد . زیرا با استفاده از موتورهای موجود ( تک شفت میباشند ) امکان استفاده از دنده عقب را نخواهیم داشت!

موتور های این نوع تیلر کولتیواتور دارای دو شفت  است که یکی برای حرکت جلو و دیگری برای حرکت عقب میباشد که هر یک دارای تسمه جداگانه برای انتقال نیرو  به گیربکس است. و کمیاب و گران قیمت اند.

با توجه به مشکلات بالا  استفاده از این نوع تیلرها روز به روز درحال کاهش است . واستفاده از این نوع تیلر ها توصیه نمیشود.


 

 

 

۲- تیلر کولتیواتور با…..

گیربکس های زنجیری توأم با چرخ دنده  ( زنجیری چرخ دنده ای )

در این مدل انتقال نیرو از موتور به ورودی گیربکس با دو عدد تسمه مقاوم و پولی دو شیاره  صورت میگیرد که با گرفتن کلاج روی فرمان دستگاه با جابجایی بازو و چرخ هرزگرد قسمت انتقال نیرو محکم شده و نیروی چرخش پولی موتور به پولی ورودی گریبکس انتقال پیدا میکند که با استفاده از اهرم دنده تعبیه شده روی گیربکس میتوان از   وضعیت دنده های جلو و عقب و حالت خلاص بهره برد .

در این گیربکس  انتقال قدرت بهتر و نیرو  تقویت شده و راندمان کار را بالا می برد.

این گیربکس شامل چرخده هایی است که نیروی دریافتی موتور را تقویت کرده  و باعث میشود تا عمل شخمزنی راحت تر و عمق شخم زنی افزایش یابد.

در این نوع گیربکس که مناسب تیلر کولتیواتوهای بنزینی است ,نیروی برگشتی تیغه ها به موتور بر نمیگردد و تسمه ها  زود از بین نمیروند.

وضعیت  : این گیربکس دارای ۲ دنده جلو و یک دنده عقب است  .  دنده یک دارای قدرت بیشتری است و سرعت آن پایین میباشد و مناسب شخمزنی  میباشد

دنده دو دارای سرعت بیشتری بوده و مناسب یدک کشی و حمل نقل جاده ای است .

با توجه به مزیت های این گیربکس   استفاده از این نوع تیلرکولتیواتور ها روز به روز درحال  افزایش است .

مانند تیلر کولتیواتور های HT900A  ۶٫۵HP , 7.5HP  و گازوییلی ۵٫۵HP  HT900C

 


 

 

 

۳- تیلر کولتیواتور ها با گیربکس های تمام چرخ دنده ای (شفت مستقیم یا کوبله مستقیم )

نصب شده بر روی موتور تیلر های

HT105  ۱۷۸F 7hp –  HT105E 178FE 7hp  – HT135 186F 9-10hp  – HT135E 186FE 9-10hp – HT135FGE  ۱۸۸FE  ۱۲hp

این گیربکس ها تمام دنده ای با پوسته چدنی  هستند.

انتقال نیروی موتور از طریق صفحه کلاج به گیربکس صورت می گیرد دارای ۲ دنده جلو و ۱ دنده عقب بوده که با گرفتن کلاج روی فرمان دستگاه این اجازه را به اپراتور می دهد تا بتواند تعویض دنده کند و حرکت دستگاه را تصحیح نماید.

در این مدل  ; گیربکس از دو قسمت تشکیل شده است  قسمت بالا مسقیما توسط صفحه کلاج  به شفت موتور وصل میشود  و حرکت افقی ( چرخش محور موتور ) را به حرکت عمودی ( ۹۰ درجه برای انتقال به گیربکس پایین ) تبدیل میکند .

قسمت دوم گیربکس ، حرکت عمودی را توسط چرخ دنده گرزی شکل ( کد ۸-۴-۱۱۰۰ )   به محور  منتقل  میکند .

این گیربکس  تمام  چرخده ای است که نیروی دریافتی موتور را تقویت کرده  و باعث میشود تا عمل شخمزنی راحت تر و عمق شخم زنی افزایش یابد.

در این نوع گیربکس که مناسب تیلر کولتیواتوهای  دیزلی است  نیروی برگشتی تیغه ها به موتور بر نمیگردد .

وضعیت :  این گیربکس دارای ۲ دنده جلو و یک دنده عقب است  .  دنده یک دارای قدرت بیشتری است و سرعت آن پایین میباشد و مناسب شخمزنی  میباشد

دنده دو دارای سرعت بیشتری بوده و مناسب یدک کشی و حمل نقل است .

عمل تعویض دنده  حرکت به جلو   : ابتدا  دسته کلاج  را که روی فرمان قرار  دادر را میگیریم سپس توسط اهرم دنده ، دنده را در حالت  ۱ یا ۲ قرار داده و دسته کلاج را رها مینماییم

عمل تعویض دنده حرکت به  عقب  : ابتدا  دسته کلاج  را که روی فرمان قرار  دارد را میگیریم سپس توسط اهرم دنده ، دنده را در حالت  خلاص  ۰  قرار داده و دسته کلاج عقب ( سمت راست فرمان قرار دارد ) را میگیریم

سپس به آرامی  دسته کلاج (دسته سمت چپ فرمان ) را رها مینماییم  . دستگاه به سمت عقب حرکت میکند   جهت توقف دستگاه  ۱- دسته کلاج ( سمت چپ فرمان ) را میگیریم  ۲- دسته کلاج عقب  را رها میکنیم.

این نوع گیربکس دارای شفت PTO  میباشد .

 

شفت PTO  :  شفتی در قسمت عقب  گیربکس است که قابلیت نصب انواع سمپاشها و پمپ ها را به این مدل از تیلر کولتیواتور میدهد.

 

ادوات قابل نصب بر روی تیلر دیزل

کانال تلگرام

جهت اطلاع از آخرین اخبار عضو کانال تلگرام ما شوید.

عضویت بستن